خبر ها

بازمانده می گوید: جستجوی گورهای مدرسه در دریاچه لوک ، ساسک ، “باز کردن زخم های قدیمی”

[ad_1]

هشدار: این داستان حاوی جزئیات نگران کننده است

در سال 1923 ، پسری به نام ادوارد برای والدین خود نوشت که دانش آموز بودن در مدرسه اقامت هند سنت بارناباس در دریاچه لوک ، ساسک چگونه است.

او در نامه ای که دهه ها بعد در یافته های کمیسیون حقیقت و آشتی کانادا (TRC) در سال 2015 نقل شد ، گفت: “من همیشه گرسنه هستم.” “ما فقط دو تکه نان و یک بشقاب فرنی می گیریم. هفت کودک فرار کردند چون [they] گرسنه هستند. “

سنت بارناباس در سال 1943 به آتش کشیده شد. مدرسه مسکونی دیگری به نام سنت آنتونی تا سال 1974 در دریاچه لوکووو فعالیت می کرد.

امروز ، کارهایی که در محل های مدرسه انجام می شود – واقع در 50 کیلومتری شمال لیدمینستر ، که با ساسکاچوان و آلبرتا هم مرز است – خاطرات دردناکی را رقم می زند.

ملت کری پیاز دریاچه هفته گذشته جستجوی گورهای بدون نشان را با استفاده از تجهیزات راداری نفوذی در زمین آغاز کرد و پنجمین کشوری بود که در ساسکاچوان اعلام کرد در ماه های اخیر با این کار دشوار کنار آمده است.

به گفته وی ، لوئیس تا سن 15 سالگی در مدرسه مسکونی سنت آنتونی در هند تحصیل می کند. (CBC News)

رئیس هنری لوئیس ، که هنگام سفر به سن آنتونی در سن 15 سالگی در 1969 ملاقات کرد ، گفت: “این یک تجربه بود ، بازگرداندن خاطرات ، بازکردن زخم های قدیمی از گذشته.”

TRC دریافت که 4100 نام و دانش آموز ناشناس در مدارس مسکونی در کانادا جان خود را از دست داده اند و احتمالاً بسیاری از آنها در گورهای مدرسه بدون علامت و نگهداری نشده یا گورستانهای مربوط به مدرسه دفن شده اند.

موری سینکلر ، رئیس سابق این کمیسیون ، گفت ممکن است 25000 کودک در مدارس جان خود را از دست بدهند.

مدرسه مسکن سنت بارناباس در دریاچه لوک ، ساسک ، در اینجا در سال 1906 نشان داده شده است. بر اساس اعلام کمیسیون حقیقت و آشتی کانادا (TRC) ، این مدرسه در سال 1928 توسط دو دانش آموز که به پنج ماه زندان محکوم شده بودند ، سوزانده شد. . این مدرسه فعالیت خود را در یک ساختمان جدید تا سال 1943 از سر گرفت. (بایگانی استان ساسکاچوان (P1-4779))

سنت بارنابا ، تحت فرمان کلیسای انگلیکان ، اولین مکانی بود که در دریاچه لوک جستجو شد. ملت اول همچنین قصد دارد در محل کلیسای سنت آنتونی ، که توسط کلیسای کاتولیک اداره می شود ، کار کند.

“من معتقدم برخی از آنها وجود خواهند داشت [other] لوئیس گفت ، مکانهایی که توسط بزرگان تعیین شده است و آنها جستجویی را توصیه می کنند.

پیامی که پنجشنبه گذشته در صفحه فیس بوک ملت اول ارسال شد ، افراد درگیر در این روند را تشویق کرد تا با خط بحران مدارس مسکونی (1-866-925-4419 1-866) یا مرکز درمانی و سلامتی دریاچه لوک تماس بگیرند.

این نشریه می گوید: “این یک روز سخت است ، اما یک روز شفا نیز است.”

والدین در برابر مسئولان مدرسه مقاومت کردند

فرقه های اصلی مسیحی از اواخر قرن 19 تقریباً 20 مدرسه مسکن با بودجه فدرال در ساسکاچوان اداره کرده اند. کودکان پس از جدا شدن از جوامع و خانواده های خود ، در معرض انواع مختلف غفلت و آزار قرار گرفتند.

TRC در یکی از شش جلد یافته های خود گزارش داده است که والدین با اعزام فرزندان خود به سنت بارنابا و سنت آنتونی مخالف هستند.

این کمیسیون به نامه ای در سال 1906 استناد کرد که در آن مدیر سنت بارنابا شکایت داشت که مدرسه “کاملاً ناتوان از ترغیب یا مجبور کردن والدین به فرستادن فرزندان خود به مدرسه” است. [They] یا فقط بخندید ، یا ناامیدی را رد کنید ، یا در برخی موارد بچه ها را با خود ببرید یا بعد از مدتی مدرسه ماندن آنها را فراری دهید. “

  • آیا کودکی را می شناسید که هرگز از مدرسه مسکونی برنگشته باشد؟ یا کسی که در یکی کار کرده است؟ ما دوست داریم از شما بشنویم. به تیم تحت هدایت بومی ما که در مورد تأثیر مدارس مسکونی در آدرس [email protected] تحقیق می کند ، ایمیل بزنید یا رایگان تماس بگیرید: 1-833-824-0800 1-833

هنگامی که دو پسر در سال 1941 از سنت بارنابا فرار کردند ، توسط RCMP مستقر و به مدرسه بازگشتند.

اولا هوتونامی ، بازمانده سنت بارنابا ، قبل از کمیسیون شهادت داد که او توسط رئیس لباسشویی بسته شده بود تا در راهرو با یک دانش آموز شوخی کند.

اکثر بزرگان که از سنت سنت دیدن کردند. رئیس لوئیس گفت ، بارنابا ، آنها مرده اند.

به گزارش تروت و کمیسیون آشتی کانادا (TRC) (شکستن سکوت / دانشگاه رجینا)

بازمانده شرلی واسکویچ در برابر کمیسیون شهادت داد که در دوران دانشجویی در سنت آنتونی ، در سراسر بدنش زخم ایجاد شد و توسط یک راهبه در معرض دید دختران دیگر قرار گرفت.

این کمیسیون گفت که مدیران برخی از مدارس مسکونی با تنظیم ازدواج ها ، از جمله در سنت آنتونی ، قدرت خود را بر حریم خصوصی افراد بومی گسترش داده اند.

این کمیسیون می نویسد: “در سال 1936 ، مدیر لیستی از دانش آموزان شانزده ساله تهیه کرد که فکر می کرد نباید ترخیص شوند.” “او اصرار داشت دانش آموزان را نگه دارد ، زیرا” همیشه سعی می کند به محض ترک مدرسه با آنها ازدواج کند. “

دیگر مردمان نخستین در ساسک. انجام جستجوها

پیاز دریاچه Cree Nation تنها آخرین جامعه بومی ساسکاچوان است که جستجوی گورهای مدارس مسکونی بدون علامت را آغاز کرده است ، زیرا Tk’emlúps te Secwépemc First Nation از قبل از میلاد از افتتاح محل دفن در کنار مدرسه مسکونی سابق هند Kamloops در پایان ماه مه خبر داد. .

گروه هندی Lac La Ronge در شمال مرکز ساسکاچوان به تازگی جستجوی گورهای بدون نشان مرتبط با مدرسه مسکونی هندی Lac La Ronge در La Ronge ، Sask را آغاز کرده است.

هفت کشور اول ، که روسای قبایل آژانس Battlefords را تشکیل می دهند ، هنوز نتایج کارهای اخیر خود را در دلماس ، جایی که مدرسه مسکن هندی در دلماس در آنجا قرار داشت ، اعلام نکرده اند.

ملت اول مسکووکوان گفت که بقایای 35 دانش آموز که قبلاً ناشناس بودند را پیدا کرده است. کارهای اضافی در تابستان امسال در مدرسه محل اقامت در مسکووکوان برنامه ریزی شده است.

Cowessess First Nation از پیدا کردن مقدماتی 751 قبر بدون نشان در قبرستانی در نزدیکی مدرسه مسکونی هند در قرون وسطی خبر داده است – بزرگترین کشف در کانادا تا به امروز.


پشتیبانی برای همه کسانی که از تجربه آنها در مدارس مسکونی متاثر شده اند و کسانی که با گزارشات اخیر ایجاد شده اند ، در دسترس است.

خط بحران ملی مسکن هند برای حمایت از فارغ التحصیلان و افراد آسیب دیده ایجاد شده است. افراد می توانند از طریق تماس با خط 24 ساعته بحران ملی: 1-866-925-4419 1-8 به خدمات انتقال احساسات و بحران دسترسی داشته باشند.


آیا اطلاعاتی در مورد قبرهای بدون نشان ، کودکانی که هرگز به خانه بازنگشته اند ، یا کارکنان مدرسه و عملیات مدرسه دارید؟ توصیه های خود را به تیم جدید بومی CBC که مدارس مقیم را بررسی می کند ارسال کنید: [email protected]

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *