خبر ها

تری کروک ، مربی روت که در کودکی مورد آزار و اذیت قرار گرفت ، الهام بخش ورزشکاران جوان در داخل و خارج از پیست است

[ad_1]

وقتی تری کروک در استو پپارد آرنا در کلگری روی باند پیاده روی می کند ، احساس آشنایی می کند که فقط با شخصی که هزاران بار آن را انجام داده است ، ایجاد می شود.

مربی استقامت در باشگاه دو و میدانی کالگری اسپارتانز از یک کودک قلدری و دونده ملی به مربیگری ورزشکاران ستاره دار تبدیل شده است. در حال حاضر برخی از آنها نامزد جایزه معتبر ملی بومی از طریق انجمن مربیگری کانادا شده اند.

لوکاس هریسون ، یکی از ورزشکاران قدیمی کروک ، می گوید: “من فکر نمی کنم شما بتوانید تری را بدون اشاره به اینکه او یک فرد بومی است پرورش دهید.” “این برای او بسیار مهم است.”

همیشه اینطور نبود کروک در کلگری بزرگ شد ، پسر مادری از چیپوا ، امیلیا ، و پدر ، جان ، جانباز جنگ کره بود.

مربی تری کروک به ورزشکاران جوان هادین و داکین رابینسون توصیه می کند. مربی استقامت با باشگاه دو و میدانی کالگری اسپارتانس نامزد دریافت جایزه معتبر ملی بومی شده است. (کارولین دان / CBC)

او ، همانطور که او توصیف کرد ، یک “سرخپوست شهری” بود. در دوران جوانی مدرسه ، این به معنی نژادپرستی و آزار و اذیت بی رحمانه بود.

وی درباره تهمت های نژادی که به او و خواهر و برادرش وارد شده است ، گفت: “آنها آنها را کلمات بسیار بد نامیدند.” “شما همیشه تنش دارید. شما همیشه برای همه چیز می جنگید. این زمان متوسط ​​بود.”

سرپناه در مسیر پیدا شد

کروک 62 ساله می گوید صدمه ای که احساس می کند او را عصبانی می کند ، که او دوست ندارد. او روی تردمیل راه فراری پیدا کرد. “این محل شادی من بود. من از آمدن به اینجا در تمرینات طولانی مدت لذت بردم.”

او با کالگری تندربولتز و کالگری اسپارتز پیشرفت کرد و به دونده بین المللی در رده های متوسط ​​تبدیل شد. در سال 1980 ، او حتی در مسابقات 3000 متر با مانع به مسابقات المپیک رسید. او لبخند می زند: “برای من روز خوبی برای مسابقه نبود.”

اما بیش از چهار دهه بعد ، او اذعان کرد که رسیدن به این فاصله به خودی خود یک دستاورد است.

پدر و مادر کروک ، جان ، جانباز جنگ کره و امیلیا که چیپویانگ بود رفتند. (ارسال شده توسط Terry Crook)

این پیست پس از پایان فعالیت ورزشی کروک همچنان به جذب خود ادامه می دهد و در سال 2007 تمرینات خود را آغاز کرد. او به عنوان مربی – ابتدا با باشگاه پیاده روی کلگری واریرز قبل از رفتن به باشگاه ورزشی دانشگاه کلگری و اکنون اسپارتها در کلگری – می خواست به ایجاد همان مکان امن برای ورزشکاران خود کمک کند که دویدن برای او مناسب بود.

او می گوید: “وقتی شما در یک مکان خوب ، در یک وضعیت روحی خوب هستید ، اوقات خوب می آیند.”

برای ورزشکاران کروک ، سخت کوشی امری عادی است. اما شما در حین دویدن طاقت فرسا و مکرر در تمرینات دوومیدانی و ماراتن نیز سرگرم می شوید.

این یک تعادل است که به ایجاد دوندگان بسیار کارآمد در رتبه بندی ملی و بین المللی کمک کرده است.

تماشا کنید. | چگونه زندگی یک مربی مسیر اصلی به ایجاد قهرمان کمک می کند:

تری کروک ، مربی پیست کلگری به عنوان دونده جوان پناهگاهی امن از نژادپرستی ضد ریشه در پیست پیدا کرده است. به عنوان یک مربی ، اگرچه او تاریخ تاریک خانواده خود را در مدارس مسکونی مطالعه می کند ، اما او محیطی پرورش می دهد تا ورزشکارانش را به بهترین شکل ممکن سوق دهد. 4:12

از جمله می توان به اریک لوتز اشاره کرد که یکی از ورزشکارانی است که توسط کروک برای جایزه مربیگری نامزد شده است.

دونده دانشگاه کالگری ، کروک را قبل از استفاده از استعداد واقعی مربی “کاریزماتیک” و “فراگیر” توصیف کرد: او به شدت به افرادی که تمرین می کند ، متعهد است ، هم به عنوان ورزشکار و هم به عنوان مردم.

لوتز با یادآوری حادثه ای با یک ATV در سال 2019 که با شکستن چهار مهره و دو عمل عرضی انجام شد ، گفت: “من کمرم را شکستم و تری بخش بزرگی از بهبودی من بود.” فکر نمی کنم بدون او بر این موانع غلبه کنم. “

لوتز در ماه های بعد بهترین بازی شخصی خود را در یک مسابقه U Sports ثبت کرد و در دو مسابقه 1000 متر و 1500 متر طلا گرفت.

ماریا برنارد المپیکی 2016 در توصیه ای برای حمایت از نامزدی مربیگری کروک ، رشد خود را به عنوان دونده جدید و ناامن درجه 10 به یاد آورد که در المپیک ریو در ماده 3000 متر با مانع چهارم شد. او نوشت: “اگر او ظاهر شود ، او ظاهر می شود.”

برنارد ، که در دانشگاه بریتیش کلمبیا تحصیل می کند ، گفت که وقتی فرصتی برای تمرین با ورزشکارانی که در حال حاضر در سطح بین المللی شرکت می کنند ، داشت ، کروک او را تشویق کرد که به ورزش بپردازد – اگرچه این بدان معناست که او در تمرینات خود کمتر شرکت خواهد کرد. ورزشکار ستاره

کروک در مسابقات قهرمانی دو و میدانی اقیانوس آرام 1977. او با کالگری تندربولتز و کلگری اسپارتان پیشرفت کرد و تبدیل به دونده بین المللی در رده های متوسط ​​شد. (ارسال شده توسط Terry Crook)

زمستان گذشته ، با شیوع بیماری کووید -19 ، که آموزش را در داخل خانه متوقف کرد ، کروک برای ادامه کار سد خانگی برای برنارد ساخت. او همچنین از دمنده برگ برای پاکسازی برف از مسیر برای دوندگان خود استفاده کرد.

برنارد می گوید: “او اولین فردی بود که به من گفت که این رویا می تواند به واقعیت تبدیل شود.”

سابقه خانوادگی دردناک

اگر رازی در موفقیت او وجود داشته باشد ، کروک گفت این جادویی است که بین مربی و ورزشکار بین مسابقات اتفاق می افتد.

کروک ، که اخیراً پس از 28 سال از کالگری بازنشسته شده است – آخرین کارش در بخش پارک ها بود ، گفت: “بیش از آموزش ، من با هر یک از این افراد رابطه شخصی دارم. من واقعاً اهمیت می دهم.”

دلسوزی که او به پیست می آورد وقتی درباره مادر بعدی خود ، امیلیا صحبت می کند.

کروک طاقت شنیدن جزئیات سوءاستفاده ای را که در دوران کودکی در مدرسه مسکونی هندی بلو کوییلز در سنت پل ، آلتا داشت ، نمی شنید.

او می گوید: “وقتی چهار ساله بود او را بردند. همه بچه ها را دور تخت گذاشتند. مادرم شکسته بود.”

کروک به طور احساسی جزئیاتی را که مادرش قبل از مرگ به کمیسیون آشتی و حقیقت ارائه کرده بود ، بازگو می کند. او علاوه بر کتک خوردن می نویسد که غذای کافی ندارد و اگزمای شدید او در مدرسه نادیده گرفته نمی شود ، زیرا او یک تابستان هفته ها را در بیمارستان می گذراند.

کروک ، درست ، ماریا برنارد ، دونده المپیکی را برای یک مانع ایجاد کرد تا مطمئن شود که می تواند در طول همه گیری COVID-19 در خارج تمرین کند. او از نامزدی وی برای جایزه مربیگری حمایت کرد. (ارسال شده توسط Terry Crook)

اینها جزئیات دردناکی هستند که کروک تازه در حال پردازش آنهاست. اما یادگیری درباره آنها یک گام کلیدی در سفر او است از شرمندگی که در کودکی احساس کرده بود تا غروری که امروز در میراث محلی خود احساس می کند.

کروک گفت که رویایی دارد که جوانان بومی منطقه را آموزش دهد. “امیدوارم روزی برنامه ای برای این پسران بیاید و سعی کنند فرار کنند. این رویایی است که امیدوارم محقق شود.”

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *