خبر ها

ماکسیم برنیه ، رهبر حزب مردم کانادا می گوید که واکسن ضد کووید -19 دریافت نخواهد کرد

[ad_1]

در حالی که احزاب سیاسی خود را برای آغاز یک مبارزات انتخاباتی برای انتخابات در میانه یک بیماری همه گیر آماده می کنند ، همه رهبران سیاسی اصلی دوز دوم خود را دریافت کرده اند – به جز یکی.

ماکسیم برنیه ، رهبر حزب مردم کانادا ، در ویدئویی که روز یکشنبه در حساب توئیتر خود منتشر کرد ، گفت که واکسنی علیه کووید -19 دریافت نخواهد کرد. او ادعا می کند که سالم و نسبتاً جوان است و در صورت ابتلا در معرض خطر مرگ کمی قرار خواهد گرفت.

برنی در این ویدئو گفت: “من 58 ساله هستم. من معتقدم که شرایط خوبی دارم.”

سخنگوی PPC به داده های موجود در وب سایت دولت اشاره کرد که نشان می دهد 993 نفر بین 50 تا 59 سال در اثر این ویروس جان خود را از دست داده اند ، از 185،552 نفر در همان گروه سنی که به این ویروس آلوده بودند.

سخنگو اظهار داشت که این ارقام نشان می دهد که برنییر در خطر کم مرگ بر اثر ویروس قرار دارد.

مقامات بهداشتی مدتهاست استدلال می کنند که کانادایی ها باید اولین واکسن های موجود را برای محافظت از خود و دیگران مصرف کنند ، و خاطرنشان کردند که واکسن ها می توانند از گسترش بیشتر جلوگیری کرده و از عوارض جانبی شدید در افرادی که به ویروس آلوده می شوند جلوگیری کنند.

آژانس بهداشت عمومی کانادا روز جمعه اطلاعاتی را منتشر کرد که نشان می داد کانادایی های واکسینه شده کمتر از یک درصد موارد جدید بستری شدن و بستری شدن در بیمارستان ها از دسامبر را تشکیل می دهند.

داون بودیش ، ایمونولوژیست و رئیس تحقیقات کانادایی در مورد پیری و مصونیت در دانشگاه مک مستر ، گفت واکسیناسیون می تواند از سرایت ویروس به گروه های آسیب پذیر جلوگیری کند.

اگرچه واکسن ها محافظت خوبی در برابر ویروس ارائه می دهند ، بودیش گفت افرادی که دارای سیستم ایمنی ضعیف هستند در صورت عفونت با عوارض جانبی شدید روبرو می شوند. او همچنین گفت که واکسیناسیون می تواند از کودکان زیر 12 سال که هنوز واجد شرایط واکسن نیستند محافظت کند.

وی در ایمیلی گفت: “ما وظیفه جمعی داریم که از آنها واکسینه کنیم و از آنها محافظت کنیم.”

ماکسیم برنیه توسط RCMP در مانیتوبا به دلیل نقض اقدامات بهداشت عمومی در ماه ژوئن بازداشت شد. (Laïssa Pamou / SRC)

در گذشته ، برنی با شرکت در تعدادی از تجمعات اعتراض آمیز به اقدامات بهداشت عمومی ، محدودیت های بهداشتی COVID-19 را نقض کرد. او در ماه ژوئن توسط RCMP در مانیتوبا به دلیل نقض دستورات بهداشت عمومی بازداشت شد.

نمایندگان لیبرال ها ، محافظه کاران ، NDP ، بلوک Québécois و حزب سبزها تأیید کردند که رهبران آنها کاملاً واکسینه شده اند.

مقامات ارشد بهداشت درباره موج چهارم هشدار می دهند

بیانیه برنی پس از هشدار مقامات ارشد بهداشتی کانادا مبنی بر آغاز موج چهارم در کشور ، ناشی از نسخه مسری تر دلتا ، می آید.

روز جمعه ، دکتر ترزا تام ، افسر ارشد بهداشت عمومی گفت که شدت احیای این بیماری همه گیر تا حد زیادی به دامنه واکسیناسیون بستگی دارد ، به ویژه در حالی که استانها همچنان برنامه های خود را از سر می گیرند.

تام گفت: “من فکر می کنم ما در حال حاضر در یک دوره نامعلوم هستیم ، بین تلاش این افراد برای واکسیناسیون و بازگشایی مجدد.”

“به محض این که تعادل وارونه شد و برای ویروس قابل حمل بسیار لازم نیست ، شاهد افزایش موارد خواهید بود.”

از کل جمعیت واجد شرایط ، 81٪ یک دوز واحد دریافت کردند و 66٪ کاملاً واکسینه شدند.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *