خبر ها

پالیستر پس از اظهارنظرهای تحریک آمیز در مورد ریشه کانادا عذرخواهی می کند

[ad_1]

برایان پالیستر ، نخست وزیر مانیتوبا ، روز سه شنبه بابت آخرین اظهارات و محکومیت گسترده اش در مورد تاریخ کانادا عذرخواهی کرد ، اما گفت قلب او در جای مناسب قرار دارد.

پالیستر در ابتدا از اظهارات خود در 7 ژوئیه – پس از حذف معترضان از وضعیت ملکه ویکتوریا و ملکه الیزابت دوم در پارلمان – دفاع کرد که “افرادی که قبل از ایالت این کشور به این کشور آمده بودند و از آن زمان به اینجا نیامده اند ، برای نابودی همه چیز ، آنها برای ساخت اینجا آمده است “

این تجمع که در مجلس نمایندگان به پایان رسید ، به یاد کودکان بومی که در مدارس مسکونی جان باختند ، برگزار شد.

نخست وزیر در یک نشست خبری عذرخواهی کرد.

او گفت: “به دلیل واکنش و سوء تفاهمی که با نظراتم ایجاد کردم احساس وحشتناکی می کنم.”

تماشا کنید. | نخست وزیر می گوید هنوز متعهد به آشتی است:

نخست وزیر برایان پالیستر می گوید از واکنش و سوء تفاهم اظهارنظرهایش در مورد استعمار ناشی از ماه گذشته بسیار وحشتناک است. او می گوید که بعداً بیانیه ای صادر خواهد کرد و درخواست بخشش می کند. 0:53

اما پالیستر به موضع خود پایبند است که سعی می کند از مردم-بومی و غیر بومی-که خانواده ها و اجتماعاتی را در کانادا ایجاد کرده اند ، قدردانی کند.

او گفت که وحدت مانیتوبا “کاری است که ما در حال حاضر در نتیجه شوک وحشتناکی که بسیاری از کانادایی ها تجربه می کنند انجام می دهیم” با باز کردن محل های دفن بدون نام در محوطه مدارس سابق.

امیدوارم بتوانیم جلو برویم و از سوء تفاهم ایجاد شده عذرخواهی می کنم. “

اظهارات اولیه پالیستر به سرعت رد شد. وزیر روابط بومی خود استعفا داد و رهبران بومی از اعضای گروه خود از رهبران حزب محافظه کار که به طور علنی نامزد شده بودند عذرخواهی کردند و به ندرت از آنها انتقاد کردند.

او در دو حضور بعدی در رسانه ها پای کامنت های خود ایستاد ، اما پس از آن 19 روز غیبت غیرمعمول از میکروفون گرفت. او از زمانی که آلن لاگیمودیر ، وزیر آشتی بومی خود ، در جمع مردم صحبت نکرده بود ، با اعتراض معماران مدارس مسکونی بر این باور بود که آنها “کار درست را انجام می دهند” مردم را عصبانی کرد. لاگیمودیر روز بعد عذرخواهی کرد.

دور از کانون توجه

پالیستر در پاسخ به سوالی که روز سه شنبه در مورد خروج خود از چشم مردم توضیح داد ، گفت که باید پس از مشاهده “بیشتر و بیشتر نادرست آنچه من گفتم” صحبت کند.

او گفت که سعی می کند مردم را دور هم جمع کند.

“من واکنش ها را دیدم و متوجه شدم که من اشتباه متوجه شده ام و از این بابت عذرخواهی می کنم ، باید در نظراتم واضح تر صحبت می کردم ، اما قلب من در جای مناسب بود.”

در بیانیه کتبی بعدی ، پالیستر گفت که در مورد آسیب دائمی ناشی از مدارس مقیم فکر می کند.

“ای کاش کلمات من در گفتگو با منیتوبانی در این زمان دشوار به گونه ای دیگر بیان شده بود تا بهتر درک شوند. کلمات من به اندازه کافی همه آنچه را که در ذهن داشتم منتقل نمی کرد ، که من صادقانه پشیمانم.”

“من هرگز وجود مدارس مسکونی در کانادا و خسارت دائمی که به مردم بومی وارد کرده اند را توجیه نکرده ام. این من نیستم و هرگز بخشی از تجربه چندین ساله خود در حمایت از پیشرفت بومی و اقدامات خاصی که توسط دولتی که من به آن بسیار افتخار می کنم. “

آرلن دوما ، رئیس ارشد مجمع رهبران مانیتوبا ، گفت که سخنان نخست وزیر پس از اظهارات “وحشیانه” و دفاع اولیه وی توخالی به نظر می رسد.

“من فکر نمی کنم شما بتوانید این را پس بگیرید. در واقع ، من انتظار یک عذرخواهی بهتر از این را دارم که بگویم ،” متأسفم ، شما خود را اشتباه معرفی کردید. ” او گفت: “این واقعا بهانه ای نیست.”

آرلن دوما ، رئیس ارشد مجمع رهبران مانیتوبا گفت که عذرخواهی پالیستر به اندازه کافی پیش نرفت. (CBC)

کریستوفر آدامز ، دانشیار مطالعات سیاسی در دانشگاه مانیتوبا ، اظهار داشت که پشیمانی پالیستر برای برخی از افراد کافی نخواهد بود ، اما او گفت که خوب است که نخست وزیر مقداری مسئولیت را بر عهده بگیرد.

آدامز گفت: “منظور من این است که بخشی از مشکل او این است که او رهبری است که دارای خط سماجت قوی است و این واقعیت که او به نوعی در این زمینه باز می گردد ، فکر می کنم این کمک می کند.” مردم بومی و سابقه آنها در ساخت و ساز در اظهارات خود در روز سه شنبه.

“حتی اگر [the apology is] او توسط بسیاری از مردم پذیرفته نمی شود ، من فکر می کنم افرادی در حزب او خواهند بود که می گویند کافی است. “

مخالفان سیاسی پالیستر سوال کرده اند که آیا اظهارنظرهای وی واقعی است یا خیر.

وب کینو ، رهبر NDP گفت: “در واقع ، او به وضوح نمی گوید که او اشتباهی انجام داده است. او فقط از این واقعیت که او را اشتباه درک کرده اند پشیمان است.”

داگالد لامونت ، رهبر لیبرال ها گفت که پالیستر به دیگران اشاره می کند.

“او از هیچ چیز پشیمان نیست زیرا هنوز هم دیگران را مقصر می داند.”

موضوع بازنشستگی رد شده است

جدال اخیر بار دیگر این شبهه را ایجاد کرده است که بازنشستگی پالیستر از سیاست اجتناب ناپذیر است. او پیشتر اشاره کرده بود که کل دوره دوم خود را سپری نخواهد کرد. انتخابات بعدی قرار است در اکتبر 2023 برگزار شود.

پالیستر در پاسخ به این س ifال که آیا قصد دارد این پست را در ماه های آینده ترک کند ، به خبرنگار گفت که اگر او تصمیم به استعفا داشته باشد ، آنها از اولین کسانی خواهند بود که می دانند.

لاگیمودیر ، یکی دیگر از اعضای گروه پالیستر که به خاطر اظهاراتش مورد انتقاد قرار گرفته است ، نیز سه شنبه در اولین حضور عمومی خود در هفته های گذشته صحبت کرد.

وی در صد و پنجاهمین سالگرد امضای پیمان 1 گفت که هیچ حفاظتی برای مدارس مسکونی وجود ندارد که او آن را نسل کشی توصیف کرد.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *