خبر ها

چگونه زنان را در اینجا در مونترال و جنوب آسیا از طریق هنر حنا تقویت می کنم

[ad_1]

این مقاله اول شخص تجربه سینتوشا کاندیا ، کارآفرین اجتماعی و هنرمند در مونترال است. برای اطلاعات بیشتر در مورد داستانهای اول شخص CBC ، لطفاً مراجعه کنید سوالات متداول.

وقتی بزرگ می شدم ، همیشه به سمت هنر می رفتم. نقاشی ، طراحی ، نقاشی ، دستانم مدام خارش داشت تا چیزی را از سنین جوانی بکشم. با تشویق پدرم ، انگیزه پیدا کردم تا رسانه های مختلف را کشف کنم.

من حنا را دیدم ، معروف به مارودانی در تامیل و مهدنی به زبان هندی زمانی که من در دبستان بودم و یک همکلاسی آن را در دست داشت. دیدن چنین هنر زیبایی روی بدن کسی جالب بود. من او را در فیلم ها و رسانه های دیگر دیده بودم ، اما تا آن روز هرگز او را شخصا ندیده بودم.

از آن زمان ، از من الهام گرفته شد که دستانم را به عنوان یک بوم برای هنرم ببینم. من به مادرم رفتم و از او خواستم که یک مخروط حنا برایم بخرد.

در ابتدا او قبول نکرد زیرا احساس می کرد خیلی جوان است ، بنابراین من با قلم و کاغذ شروع به نقاشی کردم. به زودی مادرم در 13 سالگی اولین مخروط حنا را خرید.

من از مخروط برای قرار دادن خمیری که از گیاه حنا خشک شده روی پوست استفاده کردم. اولین باری که آن را امتحان کردم ، احساس کردم یک شور پنهان را در درونم ایجاد کرده ام. حنا برای من مانند مدیتیشن است. جریان خاص خودش را دارد و من احساس می کنم در لحظه غوطه ور شده ام. مادرم برایم داستانهایی تعریف کرد که چگونه مادرش حنا را روی دستانش گذاشت و آنها در حیاط خلوت خود گیاه را پرورش دادند. آنها نوک انگشتان و کف دست خود را برای خنک کردن بدن خود پر می کنند ، زیرا حنا یک عامل خنک کننده طبیعی است.

برخی از هنرهای حنا سینتوشا. گیاه حنا خشک می شود و تبدیل به خمیر می شود و سپس روی پوست اعمال می شود. (ارسال شده توسط Sinthusha Kandiah)

من همیشه می دانستم که هنر معنای عمیق تری در زندگی من خواهد داشت و متوجه شدم که می خواهم سرگرمی خود را در 17 سالگی به یک تجارت تبدیل کنم ، اما می دانستم که نمی توانم هنر را به عنوان یک حرفه دنبال کنم زیرا والدینم نمی پذیرند و می خواست به علم برود

من در دانشگاه آناتومی و بیولوژی سلول مطالعه کردم ، اما حتی پس از اخذ مدرک ، هرگز این احساس را نداشتم که قلب من کاملاً در آن است. من کاملاً عاشق یادگیری بدن انسان بودم ، اما می دانستم که علم دعوت من نیست.

با خودم گفتم هر کجا در زندگی می روم ، هرگز از جنبه هنری خود دست نمی کشم. بنابراین به ذهنم رسید که از علاقه خود به هنر برای ایجاد تغییر کوچکی در این جهان استفاده کنم.

شش سال پیش ، من بنیاد Divinart را تأسیس کردم ، که به صورت محلی برای تأثیرگذاری بر Tiohtià: ke (همچنین به عنوان مونترال شناخته می شود) و در سطح بین المللی در مناطق جنگ زده ایلانکای (همچنین به عنوان سریلانکا شناخته می شود) و مناطق فقیرنشین ایلانکای کار می کند. هند با وجوه جمع آوری شده از هنر حنا من.

این بنیاد بر توانمندسازی نابینایان متاثر از جنگ داخلی سریلانکا ، جوامع بومی مونترال و زنان ساکن در مناطق فقیرنشین هند تمرکز دارد که اغلب توسط جامعه فراموش می شوند.

در سریلانکا با افرادی ملاقات کردم که در طول جنگ داخلی دچار تیراندازی متقاطع شده و یا در اثر انفجار مجروح شده بودند و صدمات دائمی مانند نابینایی یا از دست دادن دست و پا برای آنها به همراه داشت. من دیدم که آنها چقدر قدرت و پشتکار دارند تا با وجود شرایط زندگی خود را ادامه دهند. این بنیاد برای حمایت از تحصیل و معیشت آنها از طریق فن آوری هایی مانند ماشین حساب محاوره ای و بلندگوهای هوشمند ، کمک کرده است تا بر موانع نهادی در مناطق روستایی سریلانکا غلبه کند.

در مونترال ، Divinart هر سال با یک سازمان همکاری می کند تا تأثیر مثبتی بر جامعه محلی بگذارد. ما با پناهگاه زنان Chez Doris همکاری کردیم و سبدهای پر از کالاهای روزانه را برای زنان بومی تازه ساکن اهدا کردیم. مهمتر از همه ، هدف این پروژه افزایش آگاهی از واقعیت های این زنان محلی پایدار است اشتراک گذاری شما تاریخ ، ص آنها رضایت

در سال 2019 ، من پروژه ای را آغاز کردم که به زنان نژادپرست تازه وارد که دچار خشونت زناشویی شده بودند ، با ارائه یک قلم مخصوص که حاوی 13 منبع در داخل آنها بود ، کمک می کرد تا بتوانند در نوک انگشتان خود به دنبال کمک های اضطراری باشند. از آنجا که این منابع پنهان هستند ، این به شریک آنها اجازه نمی دهد که به دنبال کمک باشند.

سینتوشا در کنار والری پلانت ، شهردار مونترال ایستاده است. پلانت یکی از قلم های مخصوص دیوینارت را در اختیار دارد که حاوی منابع برای زنانی است که خشونت زناشویی را تجربه کرده اند. (ارسال شده توسط Sinthusha Kandiah)

Divinart همچنین با یک سازمان محلی در هند ، SAFA ، همکاری کرده است و به زنان ساکن در مناطق فقیرنشین کمک می کند تا از طریق پروژه Jugnu خود به استقلال مالی برسند. زنان آموزش دیده در زمینه کارآفرینی توسط این سازمان برای تأمین مالی پروژه های خود از تأمین مالی خرد برخوردار شدند. با تأمین بودجه شرکت کنندگان و موسسات خیریه قبلی ، هر ساله این پروژه از زنان بیشتری حمایت می کند تا به آنها استقلال مالی بدهند.

شروع این پروژه در سنین پایین مرا به شخصی که امروز هستم تبدیل کرد. من دائماً سعی می کنم از طریق این سفر زیبا که برای خودم ایجاد کرده ام شادی ، مهربانی ، عشق و شفا را به ارمغان بیاورم ، در حالی که با صداقت ، احترام و همدلی به الهام بخشیدن به نسل های آینده و ایجاد تغییر در این جهان منجر می شوم.

من معتقدم که همه ما در زندگی هدف داریم و هدف من خدمت و کمک به ایجاد جوامع از طریق هنر من است. استفاده از هنر حنا برای کمک به دیگران بخش مهمی از یافتن هویت خودم در طول این سالها است. احساس ارتباط با ریشه ها و سنت های فرهنگی من ، به عنوان بخشی از عروسی های جنوب آسیا و دیگر جشن ها ، به من کمک کرد تا از نیاکانم و هویت فرهنگی ام بیشتر قدردانی کنم.

بیا بریم10:37هنرمند حنا سینتوشا کاندیا

مهمان بعدی ما از هنر حنا برای حمایت از برخی از جوامع نیازمند استفاده می کند ، از جمله اینجا در مونترال ، سریلانکا و هند. ما با Sintusha Candia ، بنیانگذار یک سازمان غیر انتفاعی به نام Divinart ، صحبت می کنیم. 10:37

CBC Quebec از پیشنهادات شما برای مقالات اول شخص استقبال می کند. لطفاً برای اطلاعات بیشتر به [email protected] ایمیل بزنید.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *