خبر ها

کمیته بین المللی المپیک در حال بررسی پرونده دوومیدانی بلاروس است و در انتظار گزارش المپیک این کشور است.

[ad_1]

کمیته بین المللی المپیک روز سه شنبه اعلام کرد که انتظار دارد بعد از ظهر گزارشی از کمیته ملی المپیک بلاروس در مورد پرونده دونده سرعت کریستینا سیمانوفسکایا پس از آغاز تحقیقات در مورد حادثه ای که بازیها را لرزاند ، ارائه دهد.

این ورزشکار روز دوشنبه در سفارت لهستان در توکیو مخفی شد ، یک روز پس از آنکه از دستور تیمش برای سوار شدن به یک پرواز از المپیک به خانه خود امتناع کرد. ورشو به وی ویزای بشردوستانه پیشنهاد داده است.

بیشتر بخوانید:

کریستینا سیمانوفسکای المپیکی در بحبوحه درگیری با بلاروس از لهستان درخواست پناهندگی می کند

مارک آدامز ، سخنگوی کمیته بین المللی المپیک به خبرنگاران گفت که جسد دوشنبه با این ورزشکار صحبت کرده است ، وی در مکانی امن و امن است و IOC باید قبل از اقدام بیشتر ، همه حقایق را بداند.

داستان در زیر آگهی ادامه دارد

آدامز گفت: “ما امروز از کمیته ملی المپیک بلاروس گزارشی را انتظار داریم و درخواست می کنیم.” IOC همچنان در حال جمع آوری حقایق است.

“ما امروز (گزارش) آن را می خواهیم. تصمیم گرفتیم تحقیقات رسمی را آغاز کنیم. ما باید حقایق کامل را اثبات کنیم. ما باید همه افراد دخیل را بشنویم. “


برای پخش فیلم کلیک کنید:المپیک توکیو: اسپرینتر کریستینا سیمانوفسکایا در بحبوحه رویارویی با بلاروس از لهستان درخواست پناهندگی کرد


المپیک توکیو: اسپرینتر کریستینا سیمانوفسکایا در بحبوحه رویارویی با بلاروس از لهستان درخواست پناهندگی کرد

آدامز در پاسخ به این س whetherال که آیا تصمیم کمیته بین المللی المپیک در مورد این موضوع در طول بازی ها اتخاذ می شود یا خیر ، گفت که نمی توان تخمین زد که تحقیقات تا چه زمانی ادامه خواهد داشت.

وی گفت: باید به ته برسیم. من نمی دانم چقدر طول می کشد. “

Tsimanovskaya ، 24 ساله ، قرار بود روز دوشنبه در ماده 200 متر زنان شرکت کند ، اما گفت که او را روز یکشنبه از اتاق خود در روستای ورزشکاران بیرون آوردند و پس از انتقاد از کارکنان تیم به فرودگاه منتقل شد.

داستان در زیر آگهی ادامه دارد

بیشتر بخوانید:

“من بر نمی گردم”: المپیکی بلاروس می گوید برخلاف میل خود او را به فرودگاه بردند

این حادثه توجه بلاروس را جلب کرد ، جایی که پلیس پس از موجی از اعتراضات ناشی از انتخابات سال گذشته ، که مخالفان گفتند برای ماندن لوکاشنکو در قدرت تقلب شده است ، با اختلاف نظر روبرو شد.

“اکنون ما با NOC لهستان نیز تماس گرفته ایم. آدامز در مورد آنچه که IOC می تواند برای آینده خود انجام دهد ، با آنها در مورد ورزش خود پس از ورود به ورشو صحبت کردیم ، اگر واقعاً همان جایی است که تصمیم می گیرد به پایان برسد. “

در ماه مارس ، IOC از به رسمیت شناختن انتخاب ویکتور پسر لوکاشنکو به عنوان رئیس کمیته المپیک کشور خودداری کرد. پدر و پسر هر دو از حضور در بازی های ماه دسامبر منع شدند.

آنتونی بلینکن ، وزیر امور خارجه ایالات متحده ، تلاش بلاروس برای فرستادن سیمانوفسکایا به خانه را تکذیب کرد. بلینکن اواخر دوشنبه در توئیتر نوشت: “چنین اقداماتی روح المپیک را نقض می کند ، حقوق اساسی را نقض می کند و قابل تحمل نیست.”

داستان در زیر آگهی ادامه دارد

(گزارش توسط کارولوس گرمان ، ویرایش توسط هیمانی سرکار و جشنواره لینکلن.)[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *